Trzebieńczyce

Trasa Widokowa

Zator – Laskowa – Bachowice – Grodzisko – Laskowa – Trzebieńczyce – Zator

Trasa Widokowa – to wymagająca i zarazem wyjątkowa trasa, na której zobaczysz przede wszystkim panoramę Gminy Zator z kompleksami stawów rybnych w Laskowej (ok. 100 stawów), a także wąwozy lessowe w Laskowej oraz Schronisko Młodzieżowe i Jaz na rzece Skawie. Trasa biegnie przez miejscowości Laskowa, Grodzisko i Trzebieńczyce po wschodniej części Gminy Zator przez piękną okolicę o dużych walorach krajoznawczych.

Źródło i więcej informacji: www.zator.pl

Zobacz więcej

Trasa Zielona

Zator – Trzebieńczyce – Rudze – Bugaj – Zator

Trasa zielona – trasa ta charakteryzuje się typowym dla regionu Doliny Karpia malowniczym krajobrazem wśród zbiorników wodnych (Piastowski, Szczupak, Tęczak) oraz wśród dwóch zatorskich kompleksów stawów: w Rudzach i na Bugaju. To trasa łatwa i przyjemna. Szlak prowadzi w jej początkowym etapie polnymi drogami wzdłuż sitowia i zarośli wierzbowych, drugi etap wiedzie drogą asfaltową poprzez Młyn Rudzki i Dwór Młynarza, stawy rybne i z powrotem do centrum miasta.

Źródło i więcej informacji: www.zator.pl

Zobacz więcej

Wąwozy w Dolinie

Zator – Laskowa – Grodzisko – Rudze – Trzebieńczyce – Zator

Wąwozy w Dolinie – trasa biegnie przez malownicze i cenne przyrodniczo wąwozy lessowe w Laskowej, obok Młodzieżowego Schroniska Szkolnego w Grodzisku i po pokonaniu jazu wodnego w Grodzisku oraz rzeki Wieprzówki prowadzi nas bogatym przyrodniczo nabrzeżem rzeki Skawy obok dużych i zarybionych zbiorników wodnych Tęczak i Szczupak. Następnie utwardzoną drogą gruntową oraz ścieżką leśną wyjeżdżamy na wprost parku jurajskiego „DinoZator-Land” i wracamy do miejsca startu.

Źródło i więcej informacji: www.zator.pl

Zobacz więcej

Serce Doliny

Zator – Laskowa – Trzebieńczyce – Grodzisko – Łowiczki – Przeręb – Podolsze – Zator

Serce Doliny jest trasą opasująca swoim przebiegiem całą Gminę Zator. Poczynając od centrum Zatora (zbiornik Piastowski u podnóża Pałacu Potockich) poprzez Palczowice (kościółek drewniany z XIX w.), dalej uroki nadrzecznej przyrody Laskowej i Trzebieńczyc, Jaz wodny na rzece Skawie w Grodzisku, kompleks stawów rybnych w Rudzach (młyny), spokojny i rolniczy krajobraz Łowiczek zobaczymy kolejno niepowtarzalną i unikatową florę i faunę Przerębu, aby ostatecznie pokonać malowniczy wjazd do Podolsza, raz jeszcze przekroczyć rzekę Skawę i powrócić na miejsce startu. Przemierzając Serce Doliny możemy podziwiać pełną gamę atrakcji przyrodniczych, kulturowych i sportowych jaką oferuje ta przepiękna okolica.

Źródło i więcej informacji: www.zator.pl

Zobacz więcej